Bezpieczenstwo zewnetrzne

ceag exZobacz naszą stronę www

Płytki bezpieczeństwa (bursting discs)są zamiennie określane mianem membrany bezpieczeństwa, rupture disc lub głowicą bezpieczeństwa. Zaczynane są w rozmaitych branżach i branżach. Zawsze wszędzie tam, gdzie pojawia się realne ryzyko związane ze wzrostem ciśnienia do niebezpiecznie wysokiego stopnia, co mogłoby doprowadzić do wielkiej awarii urządzenia.

Zastosowanie płytek jest odpowiedź na badanie co zatem jest ograniczona bezpieczeństwa.

Montaż płytek że stanowić samodzielny albo w zintegrowaniu z zaworami bezpieczeństwa. Dzięki pełnemu systemowi montażu, czyli połączeniu płytki oraz zaworu bezpieczeństwa gromadzi się ochronę zaworu przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych i środowiska naturalnego.

Płytki są zdecydowanie tańsze niż zawory, cechują się krótszą żywotnością, ale wiele postaci spośród nich zarabia.

Płytka bezpieczeństwa pomaga w ostatni rodzaj, że błyskawicznie odprowadza medium robocze od zabezpieczonego urządzenia, np. zbiornika. Po wykryciu niebezpiecznie wysokiego ciśnienia płytka pęka, w mieszkaniu nacięcia. W rezultatu przerwania w zbiorniku powstaje wolny przekrój a nie przychodzi do eksplozji czy awarii zbiornika.

Największym znaczeniem zajmują się najlżejsze i średnio zaawansowane technologicznie płytki. Są obecne modele, które mają specjalne nacięcie. Że tylko dotrze do poważnego wzrostu ciśnienia lub nagromadzenia pyłów lub gazów to płytka automatycznie pęka, przez co nie przychodzi do wybuchu.

Dostępne są również płytki bezpieczeństwa, jakie są znaczone w technika laserowy. Mogą stanowić zastosowanie w przemyśle spożywczym, kosmetycznym, farmaceutycznym, w sferze ekologicznej, w motoryzacji itp.