Cukrzyca i zaburzenia psychiczne

Zaburzenia psychiczne mogą działać głowy w każdym wieku. Lekarze alarmują, że narzeka na nie prawie 20 procent dzieci w wieku szkolnym. Jak dowiedzieć się, czy Twoje dziecko może borykać się z zaburzeniami psychicznymi?

Przede ludziom wymagasz umieć, że wszelkie zaburzenia u dzieci mogą ujawnić się w różnym wieku. Jedne częściej pojawiają się w czasie wczesnego dzieciństwa, inne są charakterystyczne dla wieku przedszkolnego, natomiast zupełnie nowe zaburzenia wykazują się właśnie w stopniu szkolnym. Nieprawidłowości rozwojowe przebiegają bardzo dynamicznie, oraz ich objawy wymieniają się wraz wiekiem.

Bardzo niebezpieczne są zaburzenia lękowe, które prezentują się w trzech sferach. Ważna spośród nich więc sfera subiektywnych przeżyć, która zajmuje tego, co dziecko ma w swoim umyśle. Drugą grupę stanowi sfera somatyczna, która dostarcza się do ostatniego, co dziecko przechodzi w prywatnym ciele. Do objawów somatycznych określane są różnego typie bóle (np. brzucha lub osoby), i nawet wymioty i omdlenia. Dziecko może świadczyć także niechęć do żucia i podlewać się w nocy. Ostatnia sfera dotyczy zachowań dziecka i kojarzy się z czarnym zachowaniem. Dziecko może przestać stykać się ze naszymi rówieśnikami i być się bardziej wycofane.

Jak należy udać się z dzieckiem do psychiatry? Powodem do interwencji specjalisty jest każde zachowanie dziecka, które odbiega od normy. Nasz psychiatra młodzi w Krakowie skupia się dziećmi, za których zmianę w utrzymaniu odpowiada choroba. Dzięki doświadczeniu w sztuce z dziećmi oraz ogromnej dawki empatii wizyty u naszego specjalisty nie będą stresujące dla Twojej pociechy. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii w działalności z dziećmi nasz psychiatra dziecięcy nie tylko zdiagnozuje problem, jak i dokona wszelkich starań, by już go rozwiązać, oddając dziecku satysfakcja z dzieciństwa.