Doradztwo w rozwoju firmy

Subiekt Ignacy Rzecki miał spisany wszystek swój zakład w kajecie. W ostatnim jedynym, w którym mówił ewidencje sprzedaży. Ale jego sklep nie był tylko artykułów oraz produktów, co na przykład nieduża hurtowania motoryzacyjna, gdzie samych tarcz hamulcowych może stanowić kilkadziesiąt rodzajów. Wpisywanie w notesie nie rozwiąże problemów tego biznesmena, szczególnie, jeżeli czerpiemy z bardzo wydajnej techniki przechowywania, którą jest magazyn wysokiego składowania. Jak sobie pomóc w takiej formy?

Z pomocą przychodzi firma Comarch, drink z najprawdziwszych twórców oprogramowania na Polskim rynku i proponowany przez niego wms program magazynowy. To wyjątkowe i daleko zaawansowane oprogramowanie typu erp, ułatwiające ewidencję przechowywanych tematów oraz materiałów. Zwraca się z dwóch modułów- Comarch WMS Zarządzanie i Comarch WMS Magazynier, które dobrze ze sobą współpracują, i wraz mają świetne lekarstwo dla obsługi magazynu wysokiego składowania.

Pierwszy moduł stanowi podstawę katalogu i umożliwia stworzenie cyfrowej wersji magazynu. Taka elektroniczna struktura, dokładnie odpowiada swojej rzeczywistej wersji, umożliwia ustawienie dla konkretnych produktów, półek, a nawet środków transportu takich jak palety. Możemy tworzyć dyspozycje dla magazynierów, definiować wartości minimalnych i wielkich stanów, ustawiać znaczenia dla niektórych towarów. Drugi moduł, Comarch WMS Magazynier to przedłużenie ręki magazyniera. Daje szansa etapowania przyjęć i wydań, drukowania niezbędnych dokumentów a nawet etykiet. To tak dodatki, do pewnego zadania, którym jest sprzedawanie, przesuwanie, przyjmowanie i inwentaryzacja towarów. Moduł ten stosuje dyspozycje, emitowane przez kierownika, co upraszcza cały proces zarządzania magazynem.

turbovac s40

WMS program magazynowy zapewnia pełną integralność z Comarch ERP, jednak istotne elementy obydwu systemów są rozdzielone. Taka współpraca, na poziomie dokumentów handlowych, natomiast nie danych historycznych, umożliwia oddzielenie gospodarki magazynowej od operacji księgowych.