Droga ewakuacyjna dialux

Znak exit to określenie drzwi wyjścia ewakuacyjnego, jakie szuka zastosowanie we jakichkolwiek obiektach obiektach budowlanych, na które zgodnie z prawymi przepisami nałożono obowiązek odpowiedniego oznakowania wyjść, za pośrednictwem których dokonuje się ewakuacja w razie wystąpienia zagrożenia (np. pożaru).

Takie oznaczenia stosuje się wszędzie tam, gdzie jesteśmy do tworzenia z trudniejszymi skupiskami ludzi, tzn. w warsztatach pracy, w urzędach, w celach kulturalno-rozrywkowych i sportowych, albo także w handlach wielkopowierzchniowych. Do wyjścia oznaczonego po angielsku EXIT prowadzą wcześniej często inne ruchy w perspektyw strzałek i oznaczenia schodów ewakuacyjnych. Prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej ma znaczące znaczenie w kwestii ratowania zdrowia i utrzymania osób, które ujawniły się w bycie zagrożenia, zwiększając szansę na powodzenie ewakuacji.

Oznaczenie EXIT posiada charakterystyczny zielony kolor z białą oprawką i napisem, który pozwala je w dobry sposób dostrzec podczas procesu ewakuacyjnego nawet z bardzo dalekiej odległości (20-25 metrów). Stało ono uszyte z kolorowej folii samoprzylepnej z wykorzystaniem doskonałej klas kleju, co przynosi mu ogromną stabilność i forma w dużych warunkach czy z płyty PCV mocowanej za pomocą taśmy dwustronnej. Oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego jest naklejane na ścianie w domu najczęściej nad drzwiami, będącymi rozwiązanie z pomieszczenia lub budynku. Folia, z jakiej wykonano oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego posiada właściwości fotoluminescencyjne, dzięki którym pali w nocy, umożliwiając sprawną ewakuację chociażby w dużych warunkach związanych z wyłączeniem prądu bądź same z ogromnym zadymieniem, które ogranicza widoczność.