Drukarka fiskalna sprzedam

Drukarki fiskalne często mylone są z kasami fiskalnymi, lecz w teraźniejszości są to dwa nowe urządzenia o własnych możliwościach. Drukarki fiskalne toż szczególnie rozbudowane kasy fiskalne. W sukcesu kas do robienia sprzedaży potrzebna jest kasa i sprzedawca, a jeżeli chcemy używać drukarek fiskalnych obowiązkowo być musi komputer oraz profesjonalne oprogramowanie.

Takie drukarki najczęściej użytkowane są w znaczeniach gdzie bazy efektów są znacznie długie, rzędu kilkudziesięciu tysięcy. Ułatwiają one, oczywiście jak kasy, drukowanie paragonów fiskalnych i zarządzanie sprzedaży. Ale są konkretne zalety drukarki fiskalnej, które ukazują przewagę ich nad kasami fiskalnymi. Samą z tych korzyści stanowi drogę kontrolowanie stanu magazynowego produktów, które mamy w możliwości. Istnieje to udogodnienie, dzięki któremu można uniknąć sytuacji, w której w zakładzie zabraknie jakiegoś produktu. Także do takich systemów można wprowadzić promocje. Nie wyłącznie zwykłe obniżki cen, ale możliwość sprzedaży wielu wyników w pliku w mniejszej cenie. Bezpośrednio z takich drukarek można dokonać wydruk paragonów, a jeszcze fakturę VAT.

Do sprzedaży trafiły także drukarki fiskalne z opcją tworzenia kopii elektronicznej paragonów. Sprzedawcy mają obowiązek przechowywać paragony przez 5 lat, co w sukcesie kas fiskalnych czy niektórych modeli drukarek fiskalnych kojarzy się z przechowywaniem wydrukowanych paragonów przez cały ten termin. Rozwiązanie podawane w współczesnym przykładzie umieszcza się na dwóch rolkach paragonu, gdzie w czasie drukowania, drukowane są dwa paragony jednocześnie. Wprowadzenie elektronicznej kopii umożliwia bardzo wygodniejszą archiwizacje sprzedaży.

Większe swobód drukarek fiskalnych zbierają się z piękniejszą ceną ich zakupu. Obsługa ich jest bardziej trudna i ciężka ze względu na specjalne oprogramowanie, obowiązkowy komputer. Wyżej wymienione argumenty mogą stanowić odstraszające dla niewielkich biur czy po prostu nieopłacalne, lecz każdy sam podejmuję decyzje co wybiera.