Fachowe tlumaczenia symultaniczne

W dużych miastach, stanowiących ważne ośrodki nauki i biznesu, odbywa się wiele konferencji, wykładów, szkoleń i warsztatów, w których uczestniczą osoby pochodzące z różnych części świata. Mimo iż większość osób posługuje się językiem angielskim przynajmniej w stopniu komunikatywnym, wciąż przy okazji tematycznych i branżowych wydarzeń bardzo przydatna jest obecność tłumaczy. Nie ma uniwersalnego języka, w którym porozumiewają się wszyscy, a zależy nam na tym, by każdy czuł się komfortowo. Najlepiej sprawdzają się tłumaczenia symultaniczne, które choć wymagają wykorzystania specjalistycznego sprzętu i odpowiedniego przygotowania tłumaczy, są najbliższe naturalnej komunikacji.

obudowa exObudowy i rozdzielnice w osłonie ognioszczelnej dla grupy IIB + H2 EX ATEX | GRUPA WOLFF

Tłumaczenia symultaniczne odbywają się równocześnie do wypowiedzi prelegenta. Jest to możliwe dzięki dźwiękoszczelnym kabinom, w których tłumacze przebywają i odsłuchują wystąpienia przez słuchawki. Jednocześnie z odsłuchem tłumaczą oni treść wypowiedzi, a tłumaczenia tego uczestnicy wydarzenia mogą słuchać łącząc się z kabiną odpowiadającą językowi, którym się posługują. Daje to możliwość zapewnienia w tym samym czasie rzetelnego tłumaczenia w wielu różnych językach. To ważne, by nikt nie poczuł się dyskryminowany, czy pominięty. Naszym zadaniem jest zapewnienie uczestnikom organizowanego przez nas spotkania równego dostępu do informacji i możliwości wygłaszania własnych opinii.

W Warszawie jest wiele profesjonalnych biur przygotowanych do wykonywania tłumaczeń symultanicznych. Tłumaczenia symultaniczne wymagają nie tylko specjalistycznego sprzętu, ale także wyspecjalizowanych w ich wykonywaniu tłumaczy. Nie wystarczą doskonałe umiejętności językowe i bogata wiedza z danej dziedziny, ale niezbędne są też refleks, szybkość kojarzenia, zdolność przewidywania i wyczuwania stylu wypowiedzi autora. Praca tłumacza ustnego, zwłaszcza zajmującego się tłumaczeniami symultanicznymi jest trudna i wymaga odpowiedniego przygotowania i bogatego doświadczenia. Kompetentnych osób w tej dziedzinie, mimo wszystko, nie brakuje.