Fiskalna kasa bingo plus uputstvo

Z kasą fiskalną posnet bingo spotykamy się w dużo miejscach. Niestety są to szybko tylko sklepy spożywcze, czy markety. Coraz częściej spotykamy kasę w znaczeniach usługowych, albo nawet taksówkach. I kiedy kupujemy przez Internet, do zamawianego produktu winien być dołączony dowód sprzedaży w skórze paragonu. Stanowi toż klucz płacenia się przed organami podatkowymi. Kopie paragonów są dowodami na prowadzenie kampanie.

 

A co ma zrobić przedsiębiorca, kiedy kasa fiskalna odmówi mu posłuszeństwa? Czy że on nadal sprzedawać? Dużo o tym pomyśleć, zanim zdarzy się coś takiego. Doskonałym wyjściem będzie rezerwowa kasa rejestrująca. Ważna z niej wziąć, gdy kasa główna się popsuje. Co rzeczywiście nie powinien jej potrafić, ale uczyni ona, że potem będziemy potrafili obsługiwać klientów.
Odpowiednie przepisy bowiem świadczą o tym, że podatnik ma obowiązek ewidencjonować zakupy i stawki podatku należnego przy zastosowaniu rezerwowej kasy rejestrującej. Gorzej jest przecież, jeśli takiej kasy nie posiadamy. Co świadczy prawo, otóż – w sukcesie gdy ewidencjonowanie obrotu i ilości podatku należnego przy użyciu rezerwowej kasy rejestrującej jest niemożliwe, podatnik nie może działać sprzedaży. Lepiej zatem kasę taką być. Czy możemy ją zawsze podłączyć oraz na niej podejmować No nie…Podczas zmiany takiej kasy, powinien sprzedawca, a właściwie właściciel poinformować o tym Tytuł Skarbowy. Musi zdać dokument o awarii sprzętu, a dodatkowo
informację o zastąpieniu zepsutego sprzętu rezerwowym. Oczywiście rezerwowa kasa rejestrująca musi odnajdować się tam, gdzie kierowana jest sprzedaż.

A jednakże nie musimy mieć kasy zastępczej, rezerwowej. A co więc Trzeba niestety zaprzestać sprzedaży. Należy powiadomić serwis naprawiający kasy fiskalne o takiej awarii, a dodatkowo organy podatkowe o zaprzestaniu ewidencji aż do momentu naprawy kasy fiskalnej. I najważniejsze – trzeba poinformować klientów o ciszy w sprzedaży. Niezastosowanie się do ostatniego przepisu, grozi wysokimi karami gospodarczymi.
Nie istnieje to zatem sytuacja komfortowa, wręcz przeciwnie, może znaczyć dla nas duże kłopoty. Może to warto przemyśleć nad taką kwotą rezerwową a zajmować ją jednak pod ręką. Łatwiej powiadomić urząd, że lecimy na drugą kasę, niż oczekiwać na zmianę naszej. Czasem bije ta utrata dochodów w nas, tylko znacznie w przyzwyczajonych do nas klientów.