Golf 5 filtr pylkowy

W moc gałęziach przemysłu przechodzimy do tworzenia z koniecznością odpylania pyłów, które tworzą mieszaniny pyłowo-powietrzne wybuchowe. Stanowią to absolutne procesy związane z przeróbką węgla kamiennego, drewna w sektorze drzewnym, biomasy, pyły organiczne pojawiające się w przemyśle spożywczym, pyły żyjące w przemyśle chemicznym, itp. Atex dust collector, to odpylacz wybuchowy który stał wytworzony zgodnie z unijną dyrektywą Atex.

Dla odpylania mieszanek pyłowo-powietrznych wybuchowych liczymy w ofercie urządzenia a wszystkie instalacje zrobione razem z prawą dyrektywą 94/9WE ATEX. Potrafią żyć one zajmowane dla odpylania pyłów chodzących do grupy wybuchowości St1 i St2. Nasze projekty filtracyjne mają kategorie 3D. Pozwoli zatem na stawianie ich w dowolnym pomieszczeniu, jaka jest zaklasyfikowana do strefy niezagrożonej wybuchem jak również w przestrzeniach 22 zagrożenia wybuchem.

Dla zabezpieczenia urządzeń jesteśmy dwie istotne metody:

Metoda tłumienia wybuchu Technika ta wykorzystuje systemy automatycznie działające na wstęp ciśnienia wybuchowego i zapobiegające w zarodku powstający wybuch. Sposób jest zaopatrzony w czujniki ciśnienia, które znajdują powstający wybuch, oferuje go do centrali, która z zmian rozpoczyna uruchamianie zawory butli ze sposobem gaszącym. Czas reakcji systemu od wykrycia wybuchu do jego usunięcia to tylko około 60 ms. Bardzo silne stłumienie powstającej eksplozji zapobiega wytworzeniu wysokiego ciśnienia niszczącego.

Metoda odciążania wybuchu Zmniejsza się ona do użytkowania wszelkiego typu membran lub paneli dekompresyjnych, które stosują ciśnienie wybuchu z ochranianego urządzenia na zewnątrz. Tym środkiem, ciśnienie jakie trwa w ochranianym urządzeniu zostanie skrócone do cenie niestanowiącej zagrożenia. Używamy innego typu wykonania techniczne membran: okrągłe albo prostokątne, płaskie lub wypukłe, wyposażone w czujnik zerwania bądź nie, zrobione ze stali węglowej lub kwasoodpornej. Z opinie na wymiar płomienia wybuchu wyprowadzonego na zewnątrz, potrzebne jest wyznaczenie strefy niebezpiecznej w przestrzeni obok membrany.

Dodatkowo, wykorzystywanie wyznaczonych stref zagrożenia wybuchem w terenie konkretnej instalacji, każde jej cesze i elementy są stosowane w taki zabieg, żeby one jedyne nie były okazją powstania źródła zapłonu pyłów.