Kasa fiskalna czy drukarka fiskalna

Wybór nowej kasy fiskalnej dla własnej firmy powinien być znacznie mocno przemyślany, zwłaszcza jeżeli chcemy kupić sprzęt, jaki posiada nam obsługiwać przez wiele długich lat użytkowania. Musimy bardzo dobrze zastanowić się nie tylko nad wybraniem jednego sposobie kasy fiskalnej, lecz jednocześnie i nad samym procesem drukującym, który wykonywa niezwykle znaczącą rolę. Jeżeli weźmiemy bardzo dobrze pod uwagę wszystkie najistotniejsze parametry techniczne kasy fiskalnej wtedy będzie brać więc bardzo intensywny pomysł na kolejne koszty eksploatacji naszej kasy.

nllkZobacz naszą stronę www

Jak szybko wcześniej zostało wspomniane szczególnie ważnym parametrem na jaki należy zwrócić szczególną uwagę jest dobór dobrego mechanizmu drukującego. W chwili tej do wyboru jesteśmy przede wszystkim mechanizmy drukujące igłowo oraz mechanizmy drukujące termicznie, które zajmują się jeszcze większym zainteresowaniem. Mechanizmy igłowe są że bardzo ruchliwe a co najważniejsze zdecydowanie wolniejsze od termicznych urządzeń. Warto dodać również także o ty, że do ich właściwego działania przydatne są również taśmy barwiące. Kasy fiskalne, jakie posiadają mechanizmy igłowe są zazwyczaj dużo popularne, stąd też zwracają uwagę klientów, którzy w głównej kolejności zwracają opinię na wartość, a drugie parametry techniczne kasy fiskalnej wyjeżdżają na następnym planie.

Drukarka fiskalna posnet z serii jest mocno senna i niesamowicie szybko pracuje. Nieznaczną wadą jest oczywiście konieczność używania specjalnego papieru termicznego, który jest zwykle dwa razy droższy od wspomnianego już wcześniej papieru offsetowego wykorzystywanego często w drukarkach igłowych. Pamiętać należy plus także o ty, że zadrukowane rolki papieru termicznego musimy zawsze trzymać w dobrych warunkach. Na szczęście jeszcze dobrze drukarek posiada elektroniczną kopię paragonów, która jeszcze jest potwierdzana przez Urząd Skarbowy.  Takie dane trzeba przechowywać przez co kilka 5 lat, ponieważ przez ostatni stan czasu Urząd Skarbowy ma obowiązek do wykonania kontroli.

Warto inwestować w sumy fiskalne renomowanych firm takich jak choćby: posnet. Producent ten w chwili obecnej jest nam do zaoferowania najlepsze parametry techniczne kasy fiskalnej, do tego zwłaszcza urządzenia finansowe są objęte atrakcyjnymi promocjami.