Kobieca w ciazy

W terminie, kiedy staramy się z znajomym partnerem o dziecko, każdy dzień jest nieznośnym polowaniem na dobrą nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i zbudowały go, aby jak najszybciej powiadomić grupę oraz mężczyzn o rychłym powiększeniu się rodziny. Ale często zdarza się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, że nie jesteśmy w ciąży. Nie zniechęcajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede każdym, należy zrozumieć, na dowolne zasadzie działają testy ciążowe przydatne w aptece. Ich postępowanie jest bowiem niezwykle łatwe. Polega na znalezieniu hormony HCG (robionego w wypadku wydarzenia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są bardzo praktyczne w kadrze i jednocześnie bardzo przyjemne, dlatego należy je korzystać razem w zaleceniami na dołączonej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może wychodzić z niewielu czynników:

przeterminowanie – tak jedno jak jakichś nowych artykułów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych dodatkowo nie należy używać po upływie czasu ważności. Wtedy gdyż jego wielkości potrafią być zaburzone, a wynik będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – pomysł na efekt testu ciążowego nie właśnie jego prawidłowe zrobienie oraz odczekany godzina z momentu ewentualnego zapłodnienia. Oczywiste są również choroby kobiety, stosowane przez nią leki i wiek. Tak to, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i przyjmujące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w jakości powinny raczej zgłosić się do specjalisty, bowiem w ich sukcesie test może wykazywać ciążę, do jakiej właśnie faktycznie nie doszło,mikroporonienie – czasem zdarza się, że test ciążowy wykrył ciążę, tylko kilka dni później, po ponownym jego spełnieniu, wyszedł ujemny. Potrafi więc nazywać, że przybyło do zapłodnienia, jednak początek nie zagnieździł się w macicy. W takim przypadku koniecznie zgłoś się do lekarza, ponieważ najprawdopodobniej istniejesz w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najczęstsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich testom będzie ważna odnaleźć ciążę obecnie w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie pewien ważny punkt: HCG jest najwcześniej wykrywalne w naturze, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, aby dysponować pełniejszą pewność.

Obecnie testy ciążowe są tak zrobione, że badają w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy dbać o tym, iż w żadnym wypadku nie są nieomylne również dla większej swobodzie należy udać się do specjalistę i dokonać dodatkowe badania. Choć w razie pomyłek, najczęściej daje się, iż test wykrył ciążę jakiej nie ma, nie a na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą nastąpić w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.