Komputeryzacja w przemysle

Często możemy ujrzeć w magazynach wyposażenie stanowiska kasjera w formy nowoczesnego komputera - nierzadko z dotykowym ekranem - oraz drukarki fiskalnej i ręcznego bądź wbudowanego w ladę czytnika kodów kreskowych. Takie rozwiązania powszechnie daje się w dorosłych marketach oraz sklepach chodzących do budów sklepów.

Stanowi w nich nic asortymentu, ceny produktów często ulegają zmianie, i jedne produkty równie często są sprzedawane, kiedy również zajmowane. Dlatego też jest potrzeba komputerowej ewidencji sprzedaży i realizowania transakcji sprzedaży produktu za pomocą przesunięcia go nad czytnikiem kodu i kliknięcia jednego przycisku w komputerze.

Nie jednak pomimo ta komputeryzacja jest wymagana. Przykładowo, jak mamy do postępowania z niskim sklepikiem osiedlowym, warzywniakiem, czy sklepem o bardzo charakterystycznym asortymencie, taka komputeryzacja będzie zbędna. W sytuacji kiedy jednorazowo zamawiamy kilka albo kilkanaście sztuk jednego produktu raz na dwa tygodnie i jak rodzaj asortymentu nie ulega zbyt często zmianie, wystarczy nam kasa fiskalna novitus mała plus. To wystarczy asortyment wydać na mało czy kilkanaście grup, każdej nadać osobne PLU i przykleić ręcznie metki z opłatami na wszystkim pojedynczym produkcie. W pozycji gdy tego zbioru jest nic, nie ma przy tym dobrze pracy, i łatwiej jest upilnować wszelkie kolei w sektorze ceny czy ilości artykułów.

Kasa fiskalna dla sklepiku osiedlowego jest koniecznością - wymogiem urzędu skarbowego. Jeśli sklepik osiąga określony poziom dochodów, więc musi stosować tego narzędzia. Jednak właściciel sklepu, choć objęty obowiązkiem rejestracji tej kasy i korzystania jej przy każdej transakcji, jest doskonały wybór co do gustu kasy. W przypadku malutkiego sklepu osiedlowego warto wybrać najprostszy, najtańszy model kasy fiskalnej, jaki nie posiada zbyt dużo funkcji, natomiast jest jednorodny w obsłudze. Możemy z góry założyć, że są to prawa najważniejsze dla nas w przypadku zakupu kasy i że przez duży czas nie ulegną one zmianie.