Komunikacja interpersonalna szkolenie

Kontakty międzynarodowe są niezwykle średnie w dobie globalizacji. Nowe wynalazki w naukach transportu oraz komunikacji znacznie skróciły dystans między państwami, a nawet kontynentami. Teraz adresat otrzymuje list po paru dniach, natomiast nie po paru miesiącach, kiedy zatem bywało wcześniej. Jednak można też do kogoś zadzwonić i związać się bezpośrednio. Jazda na drugi koniec świata nie ma już lat, ale wystarczy jedynie kilka godzin samolotem. Współcześnie odległe kraje są dla nas na wybranie ręki i dzięki mediom - prasie, telewizji, internetowi.

Pojawiło się wiele innych ofert współpracy. Wyjazdy zagraniczne były się silniejsze i tańsze, oraz co wewnątrz tym chodzi - i bardzo częstsze. Obecnie bez problemu można uzyskać się na kolejny kontynent, gdzie obowiązuje zupełnie inna sztuka oraz wyjątkowe obyczaje. Wystarczy bilet na samolot również bogata wylądować w Azji, w Afryce lub na ciekawej wyspie. Zmienia się także sytuacja polityczna na świecie. Po wykonaniu strefy Schengen zniesiono większość granic w Organizacji Europejskiej i wszystek jej obywatel może swobodnie podróżować między państwami.

Intensywne kontakty wielokulturowe wymagają dobrego przygotowania. Firma, jaka zależy kupić nowe rynki zagraniczne, wiele zyska na stanowisku odpowiedniego pośrednika, który precyzyjnie przedstawi proponowaną ofertę. Szczególnie prestiżowe są w tym sukcesu tłumaczenia ustne. Polskie biuro w asyście tłumacza może zająć rynki międzynarodowe, bezpośrednio wchodząc do zainteresowanych. Wizyta przedstawicieli japońskiego koncernu samochodowego w własnej fabryce przebiegnie znacznie zdecydowanie w obecności tłumacza. Bez tłumacza nie mogłyby się odbywać także spotkania polityczne na poziomie międzynarodowym. Obecność osoby, która potrafi daną kulturę, pozwala uniknąć wpadek i niejasności. To pomocne w odpowiednich negocjacjach, gdzie czasem drobne szczegóły mogą zaważyć na osiągnięciu transakcji.