Krajalnica do kapusty

Kiedyś kapustę kisiło się jesienią w ogromnych beczkach. W każdym szanującym się gospodarstwie domowym była niebezpieczna, ręczna krajalnica do kapusty. Cała rodzina brała wkład w ostatnim dziełu. Krojenie kapusty na ćwiartki to liczby zadanie potem te ćwiartki powinien było poszatkować. Krajalnica do kapusty była niezbędna. Wielka beczka z kiszoną kapustą stała w piwnicach domów oraz dostarczała rodzinie przetrwanie zimy.

Teraz znowu wracamy do ostatnich systemów. Zaprezentowało się, że własnoręcznie kiszona, dobra i zdrowa kapusta to skarb. Zamienił się tylko twórz na to kiszenie. Obecnie nie potrzeba tego wydawać raz w roku. Zaprezentowało się, że kapustę możemy szatkować i pakować do niewielkich pojemników, tak z glinki ceramicznej oraz na bieżąco serwować ją do posiłków. Żeby wykonywać to wygodnie, szybko i pewnie właściwie jest stanowić zgrabny, nieduży sprzęt do jej szatkowania. Taka krajalnica do kapusty już wkrótce będzie zapewne w każdym domu.
U mnie obecnie istnieje dodatkowo niezwykle sobie to lubię. Od jesieni do późnej wiosny, raz w tygodniu przygotowuję niewielką porcję poszatkowanej kapusty. 2 główki dzięki krajalnicy w mig zmieniają się w kopczyk poszatkowanych wiórek. Teraz jeszcze sól, trochę wygniatania dłonią, tak żeby wyciąg z kapusty puścił a obecnie można ładować na model do słoików. Słoiki noszę w jedne dosyć ciepłe miejsce (22′ – 23’C) a po trzech, czterech dniach można jeść.
Wiadomo, kiszona kapusta to masa zdrowia. To witaminy i mikroelementy. To zdrowie. Jesz kapustę – będziesz przyjemny plus będziesz tryskać zdrowiem.
Grupa jest szczęśliwa, posiłki są urozmaicone, a ja jestem pozytywny, że w mig mam gotową surówkę do obiadu.
Że także kilka kminku. Przecież kminek tak się lubi z kapustą. Może odrobina tartej marchewki. Niech będzie kolorowo i smacznie.
Odrobina tłuszczu i obecnie się zajadamy, aż się uszy trzęsą.
Kapusta kiszona wtedy jest wtedy co lubi cała rodzina.
Nie pokazuję sobie podejmować się z kapustą, jeśli nie krajalnica do niej.