Mial weglowy brykiet

Pracoholizm jest zdrowym uzależnieniem psychicznym. Przedstawia się ciągłą potrzebą prowadzenia naszych celów, w przypadku której pomija się rodzinę, przyjaciół, odpoczynek, a też sen. Oczywiście funkcja jest jednym z tematów bycia wszystkiego człowieka. Dlatego pracoholizm to ostatnie uzależnienie, jakie nie buduje się z zawstydzeniem. Tylko jako je u siebie rozpoznać?

Pracoholizm charakteryzuje się ogromną potrzebą ciągłej pracy. Chorzy traktują każdą dowolną chwilę jako stracony czas. Mają wtedy dyskomfort oraz kiepski nastrój. Często są w bezpośrednich biurach po godzinach i czynią z darmowych dni i urlopów. To poprzez to zaniedbują rodzinę, znajomych i nie czerpią z żadnych rozrywek też nie rozwijają swoich pasji i zainteresowań. Bardzo często prowadzą temu ciągłe bóle głowy, nudności, uczucie zmęczenia oraz wywiady z uwagą i snem.

Aby ułatwić sobie leczenie warto odnaleźć racje tego problemu. Zwykle uzależnieni są typowymi perfekcjonistami. Są ogromne ambicje i planują wszystko wykonywać wprost idealnie, bardzo dokładnie, bez żadnych niedociągnięć. Wiele pań uważa również, że pracoholizm może łączyć się z doświadczeniem braku własnej wartości. Uzależnieni często mogli mieć problemy materialne w przeszłości, dlatego właśnie chcą jak prawidłowo wykorzystać swoją działalność, aby podnieść swoje zarobki.

Pracoholizm, jak wszystkie uzależnienie psychiczne, jest bezpośrednie negatywne skutki. Samą spośród nich jest paradoksalnie spadek efektywności i produktywności. Pracoholicy są przemęczeni ciągłym wykonywaniem obowiązków, więc nie zdają sobie sprawy z obecnego, że tak właściwie tracą mnóstwo momentu na np. dbanie o działalności i myślenie się nad każdym zadaniem. Najgorszym skutkiem ubocznym jest stracenie opiece nad własnym życiem, dlatego uzależnieni koniecznie muszą wybrać się na podobną psychoterapię.