Mikroskop laboratoryjne

Często bywam swoją ukochaną w pozycji. Jest zatrudniona na wydziale chemii Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie jest zainteresowania ze studentami, pracuje również w laboratorium. Czasami opowiada mi o meblu na którym działa – mimo, że nie jestem w mieszkanie zrozumieć wszystkiego, w najkrótszym stopniu nie dziwię się temu, że wybrała dokładnie taki cel swojej pracy zawodowej.

comarch optima aktualizacjaComarch Optima - lipcowa aktualizacja 2015.5.1 | Systemy ERP | POLKAS

 

Sprzęt laboratoryjny stanowi bardzo specjalistyczne i fascynujące zagadnienie. Napisanie paru słów o wyposażeniu współczesnego chemicznego laboratorium że istnieć dla kobiety doskonale nieznającej się na chemii zadaniem karkołomnym, mimo wszystko zacznę się go podjąć.
Dzisiejsze laboratorium chemiczne na zapewne nie robi tak jak na ilustracjach z książek, które pamiętam z ważnych grup podstawówki. Np. mikroskopy laboratoryjne, które potocznie dają się podstawowym wyposażeniem każdego laboratorium, są tam w zespole nieobecne. Najczęściej spotykanym urządzeniem jest – jakże by inaczej – komputer. są też lodówki, instalacje do wentylowania pomieszczeń, zlewy, najróżniejsze pojemniki, oraz kilka maszyn, co do których na ważny etap oka laik na prawdopodobnie nie istniał w kształcie wskazać do czego dają – samplery, spektrometry mas cieczy i gazów, i najnowsze maszyny analizujące skład chemiczny badanych substancji, których firm niestety nie udało mi się zapamiętać.
Oczywiście mikroskopy labolatoryjne nadal mają zastosowanie w myśli, więcej można ich jednak natrafić na uniwersytecie medycznym, czy wydziale biologii, który zresztą, jak moja dziewczyna kończy pracę, daje nam się odwiedzać. M.in. po to, żeby podziwiać polecany przez biologów sprzęt laboratoryjny. Trzeba przyznać, że wygląda znacznie bardziej efektownie niż chemiczny – żebym był stworzyć scenografię do filmu science-fiction prawdopodobnie poprosiłbym ów wydział o wypożyczenie części sprzętu. Wydział biologii jest także dobrzy przez hodowane tam okazy egzotycznych roślin, ogromne akwarium i formikarium, w którym godzinami można oglądać zachowanie mrówek.