Miniaturyzacja bonsai

Zaraz po wynalezieniu pierwszego komputera, zaczęto szukać dla niego dobrego zastosowania. Wraz z rozwojem elektroniki i miniaturyzacji, innowacyjne technologie zaczęły badać i wzmacniać różne sfery życia. Twórcy maszyny tworzącej nie spodziewali się jak ważną marką będzie zajmował się ich wynalazek. A fakt, że właściwie każdy bierze w kieszeni urządzenie wielokrotnie przerastające ofertami ich prototypu, bez wątpienia wywołałby u nich zawał serca.

Obecnie ciężko jest sobie wyobrazić jakikolwiek biznes, jaki nie wykorzystywałby technologii informatycznych. Poczynając z młodych jednoosobowych firm, na szerokich firmach kończąc - wszędzie ważne są mniej czy bardziej zaawansowane systemy. Obszary wspierane przez informatykę obejmują między innymi komunikację, zarządzanie procesami, projektowanie oraz księgowość.

Fakturowanie, bilansowanie efektów i strat nie wymaga już żmudnego podliczania słupków i fizycznego wypełniania stosu formularzy. Większość etapów rachunkowości jest dotowana przez dobre oprogramowanie. W lokalnych firmach, żyć potrafi wystarcza zwykły arkusz kalkulacyjny, jednakże o wiele wygodniej i zdecydowanie jest zachowań dedykowanego systemu. Dobrym przykładem jest oprogramowanie symfonia, jakie potrafi w bliskiej możliwości bogatą bazę modułów wspomagających zarządzanie firmy, w ostatnim jeszcze księgowość.

Wspaniałym przykładem wykorzystania metod są zautomatyzowane fabryki samochodów, gdzie rola kogoś jest szybko symboliczna i odnosi się do monitorowania systemów.

Z resztą, nie trzeba chodzić do fabryki by zobaczyć stopień automatyzacji współczesnego świata. Co raz więcej układa się tak zwanych inteligentnych domów, które to znają same zadbać o dobre oświetlenie, temperaturę w wnętrzach, a nawet uzupełnić zapasy jedzenia w lodówce.

Taka ekspresowa ekspansja technologii że stanowić przerażająca, ale powinien pamiętać, że w jakiejś chwili można wybrać wtyczkę.