Nerwica trzesienie sie

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) broniły się częstym tematem w nowych czasach. Dotyczy to ze naprawy swego myślenia. Obecnie cali żyjemy łatwo a często brakuje nam momentu na urlop, relaks i regenerację. Oraz jak rozpoznać u siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Zwykle są to bóle głowy, żołądka i uczucia. Może żyć również brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, a nawet delikatne objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się jedynie w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie sprawę z tego, że ich reakcje ciała nie mają właściwie sensu. Jednak ciężko jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle stykają się z dalekimi fobiami. Chory boi się pewnych sytuacji, więc jego ciało reaguje następnie w "inny" i nienaturalny sposób. Towarzyszy temu brak motywacji, energii do spełnienia, spadek samopoczucie i ciągłe uczucie poddenerwowania. Przez ostatnie chorzy często zarzucają się na punkty ze snem, i nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najskuteczniejszą metodą w leczeniu nerwicy jest psychoterapia. Podaje ją prywatny gabinet psychiatryczny w Krakowie. W wypadku zaburzeń nerwicowych najlepsze wyniki przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej można zapomnieć "błędne koło". Pacjent wspólnie z psychiatrą analizuje po kolei różne formy z pełnego życia, podczas jakich zamierzałem objawy nerwicy. Dzięki temu oddala się jego stres i słaby oswaja się z jakimiś sytuacjami. W pewnych przypadkach wskazane jest jeszcze leczenie farmakologiczne. Ale same leki nie nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w powiązaniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre wyniki.