Obowiazek kasy fiskalnej limit 2015

Zgodnie z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej jest każdy przedsiębiorca, który odbywa usługi lub robi transakcji na sytuacja osób fizycznych i rolników rozliczających się na platformie ryczałtu. Do kraju 2016 roku podatnicy mogą dodatkowo czerpać z niektórych przywilejów podatkowych, bez konieczności nabywania kas fiskalnych.

Jak nie ma celu posiadania kasy. Samym z przepisów, który wchodzi do końca 2016 roku, jest przepis świadczący o tym, że przedsiębiorca, którego roczne zbyty w zeszłym roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma obowiązku rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W przypadku firm, które rozpoczęły praktykę w momencie bycia roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do wielkości miesięcy prowadzenia energii w możliwościom roku.

Kasa fiskalna - kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży. W latach 2015 - 2016 w katalogu przedsiębiorstw, jakie wymagają robić paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, specjalisty i lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy lub firmy gastronomiczne, jakie nie realizują swoich pomocy w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy mają obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy finansowe w stylu natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których zajmuje limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą uzyskać kasę finansową w układzie 2 miesięcy po przekroczeniu tego limitu. Ten tenże cel w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, jacy sprzedają bilety na przejazdy pasażerskie z łatwością opłacenia ich w indywidualny rozwiązanie niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy szacowali się na bazie faktur za wykonane usługi na pracę osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili bardzo niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wielkości obrotów ustawodawca stworzył także katalog produktów, których sprzedaż oczywiście musi być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, stron do silników i samych silników, przyczep i naczep, sprzętu fotograficznego, wyrobów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.