Odkurzacz centralny z funkcja prania

Systemy ogrzewania odkurzania, w przeciwieństwie do starych odkurzaczy, nie wydmuchują zasysanego powietrza w pobliżu odkurzanego miejsca. W normalnych odkurzaczach filtry nie są w stopniu zatrzymać wszystkich zanieczyszczeń, jakie doznają się w mieszkaniu. Dodatkową zaletą systemów centralnego odkurzania istnieje więcej bardzo delikatna praca. Instalacja centralnego odkurzania istnieje natomiast zdecydowanie droższa. Pojawia się potrzeba wykonania specjalnej instalacji w form rurek i przewodów, które zostaną pochowane w granicach, pod podłogą, a nawet nad sufitem.

System ogrzewania odkurzania okazuje się z niewielu elementów. Pierwszym i najistotniejszym spośród nich stanowi osoba centralna. Do niej dołączone są sztywne rury, które mówią do gniazd ssących położonych w granicach. Końcówkę elastycznego węża wkłada się do najszybszego gniazdka także dzięki temuż ważna szybko dołączyć do usuwania zanieczyszczeń, kurzu i brudu z domu.

Jednostka centralna może istnieć modułowa (tzw. typ split lub kompaktowa. Stanowi ona odpowiednikiem korpusu odkurzacza przenośnego. Zazwyczaj jest umiejscowiona w pomieszczeniach gospodarczych, takich jak garaż lub piwnica. Kompaktowa wersja jednostki centralnej zbiera się z silnika wyposażonego w turbinę, która tworzy podciśnienie. Elementem składowym istnieje więcej separator zanieczyszczeń i pojemnik na zanieczyszczenia.Separator pozwala dokonać podziału zanieczyszczeń na ważniejsze oraz niższe. Im szerszy tym powietrze będzie odpowiednio przefiltrowane.

Gniazda ssące zostają usunięte w domu w głównych pomieszczeniach. W lokalach jednorodzinnych do dokładnego oczyszczenia całej kondygnacji zazwyczaj wystarczy zaledwie jedno gniazdo ssące.