Orzezwienie play

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który jednocześnie zaspokoiłby ich oczekiwanie oraz orzeźwił. W takim wypadku najlepiej kontrolują się koktajle na podstawie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego albo i kruszonego lodu. W internecie oraz książkach kucharskich można wyszukać wiele przepisów na dobre napoje tego sposobie. Oczywiście można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, sklepie lub lodziarni, ale o nauczyć się czynić je samemu. Istnieje owo nie tylko znacznie tańsze rozwiązanie, ale i zdrowsze. Eksperymenty w kuchni dają wielką satysfakcję. Z pewnością nasze zainteresowania docenią członkowie rodziny czy znajomi, którzy spotkają z wizytą w dowolny upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, jest ten o smaku bananowym na podstawie mleka. Banany można kupić o jakiejś chwili roku, nie tylko latem, a mleko to fragment wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to jedyne z najtańszych produktów na zbycie. Otrzymany napój jest lekki, pyszny i pożywny - jednak każdy gęsty koktajl można mieć jak samodzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym częstym rodzajem napoju stanowi obecny o smaku truskawkowym. Najlepiej przyrządzać go w sezonie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i wygodne na wszelkim stoisku. Skutecznym lekarstwem jest połączenie mleka, truskawek i bananów - ta niesamowita książka będzie bezpiecznym doznaniem dla polskich kubków smakowych.

Oczywiście można wymieniać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, zrobiony z malin, jeżyn i jagód? Dlaczego nie! Oraz może brzoskwiniowe orzeźwienie? W przypadku brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. Oraz co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Pamiętaj tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest ciężkie - rozmawiam z badania.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście plan na koktajl i gotowe wyniki to dotychczas nie wszystko. Powinien posiadać podobny sprzęt. Najlepiej sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z rzetelnej firmy albo solidna rozdrabniarka do owoców. Na targu istnieje mnóstwo takich produktów oraz o poświęcić chwilę na ich porównanie, aby wybrać taki, który doskonale spełni swoje wyglądania i potrzeby. Uważam, że o zainwestować w blender z pracą kruszenia lodu, który sprawi się nie jedynie do deserów owocowych, ale również na dowód do robienia mrożonej kawy.