Pakowanie prozniowe przemyslowe

Coraz częściej możemy zajść na półkach sklepowych żywność pakowaną przemysłowo. Jakie są zalety takiego przechowywania produktów żywieniowych także jak przebiega sam proces pakowania?

comarch erp xlComarch ERP XL - Systemy ERP CDN - POLKAS

Żywność przechowywana próżniowo dłużej zachowuje swoją świeżość, a terminy przydatności do jej jedzenia są bardzo większe niż w sukcesu produktów pakowanych tradycyjnie. Jedzenie trzymane w warunkach próżniowych chronione jest przed dostępem z drobnoustrojami znajdującymi się w powietrzu. Dzięki owemu nie ulega szybkim procesom rozkładu i jełczenia. Pakowanie próżniowe stanowi też najskuteczniejszy droga ochrony produktów przed wzięciem się do nich insektów roznoszących niebezpieczne zarazki.

Próżniowo można przechowywać żywność starą i mokrą. Produkty, takie jak mąka i cukier, nie robią się w grudki, bo dzięki hermetycznemu opakowaniu nie przyjmuje się do nich powietrze zawierające parę wodną. Dzięki owemu nie chcą one późniejszego przesiewania oraz nie pojawiają się w nich zarodniki grzybów. Produkty mokre zawierają i wodę lub tłuszcze. Pakowanie próżniowe chroni takie pokarmy przed wysychaniem oraz jełczeniem. Są one dzięki temu nie tylko świeże, lecz jednocześnie zachowują swój smak.

Próżniowe pakowanie w sektorze kończy się dzięki profesjonalnym technologiom, których przypadkiem pewno żyć pakowaczka multi vac. Proces polega na umieszczeniu żywności na taśmie. Jedzenie jest kolejno odsączane z powietrza i hermetycznie foliowane. Dzięki temu istnieje możliwość mocnego i dobrego pakowania dużych grupy rozmaitych produktów.

W sektorze pakowane próżniowo są przede każdym mięsa i wędliny. Dzięki takiemu procesowi pakowania są one dłużej ciekawe i potrzebne do spożycia. Jest wówczas kluczowe, ponieważ produkt z włożenia do odnalezienia się na półkach sklepowych pokonuje niekiedy bardzo długą, wielodniową drogę. Wówczas nie wyłącznie od warunków jego prowadzenia, ale tylko od sposobu pakowania zależy, czy zostawi on znaną świeżość. Produkty pakowane próżniowo są więc tak pociągające dla konsumentów, gdyż ich terminy do jedzenia są znacznie duże. Nawet że produkt pokonał długą drogę od pakowaczki do półki sklepowej, wciąż długo jeszcze pozostanie smaczny i zdrowy.