Podzial sloganow reklamowych

Wszystek spośród nas zna reklamy – otaczają nas praktycznie z dowolnego miejsca; lub więc w stron billboardów, plakatów, albo też reklam telewizyjnych i radiowych. Informacji mogą pozwolić wiele form, a mają jakąś funkcję: powinny zachęcić nas do zajęcia się danym towarem, co w konsekwencji doprowadzi do jego kupna. Twórcy reklam zawsze muszą myśleć o czymś szczególnie ważnym. Wszystkim nie można niczego rozkazać, ale ważna ich zmanipulować, by (nawet etapem nie do kraju świadomie) wykonali prac, których z nich liczymy. I tutaj chodzimy do bliskiego tematu, lub do hipnotycznego języka wpływu, którym jest perswazja. Ludziom, jacy nie są związani prosto z marketingiem, modne są podziały informacji ze powodu na media, czyli między innymi reklamy internetowe, telewizyjne i plakaty. W marketingu istnieje także jakieś niezmiernie ważny, jeśli nawet nie ważniejszy podział, czyli ze powodu na myśl. Tak dlatego możemy korzystać reklamy szeptane, informacyjne, lecz również reklamy typu francuskiego czy nawet polskiego.

Czym dzielą się wprowadzone przeze mnie przykłady? Reklama informacyjna jest najpopularniejsza do określenia – istnieje więc po prostu przekaz, że jesteśmy rzecz do zaoferowania dla klienta. Reklama francuska przecież będzie używała sprzedać nam konkretny towar przekazując go w tryb żartobliwy. Z zmiany reklama typu polskiego będzie odnosiła do konkretnych kulturalnych dzieł sztuki, powiedzeń bądź też zjawisk znanych tylko Polakom. Dla mnie najciekawsza jest reklama typu szeptanego. Żebym ją okazać, użyję pewnego przykładu. Wyobraźmy sobie, iż istniejemy w biznesie. Oglądamy jakąś koszulę, a sprzedawczyni, nakierowana naszym przekonaniem, podaje się w bliskim priorytetu także z razu zaczyna wychwalać produkt, nie uważając na bliskie protesty, że tak naprawdę też się nie zdecydowaliśmy bądź więcej „tylko oglądamy”. Ten typ sprzedaży sprawia, że odczuwamy się przytłoczeni, śledzeni, jesteśmy od razu ochotę wyjść ze sklepu.

Sprzedawcy nauczeni reklamy typu szeptanego podejdą, zapytają czy nam w czymś pomóc, a kiedy odpowiemy magiczne „nie, dziękuję”, odwrócą się i, niby przypadkiem, zaczną mówić do różnego sprzedawcy, że niedawno kupili dla własnego partnera koszulę w obecnym biznesie, zaczną wychwalać produkt. Spowoduje to, że my, przypadkowi słuchacze, zajmiemy się przedstawianym produktem. Prawdopodobnie kupujemy tę jedną koszulę, zapłacimy za nią również zadowoleni wyjdziemy, nie będąc do celu świadomości, że właśnie zostaliśmy zmanipulowani. Ostatni przytoczony przeze mnie przykład doskonale pokazuje, czym jest perswazja. Lub jest do zjawisko dobre? Dla użytkowników rodziło się, iż nie, w celu nikt nie wybiera być traktowanym. A dla sprzedawców jako wysoce. Spójrzmy zasadzie w oczy. Sklepy, wszystko jedno z jakiej branży, z obecnego się utrzymują. A historia pokazała, iż handel metoda wymienną nie do kraju się sprawdza.