Pojemniki prozniowe z pompka

Choć pakowanie próżniowe najczęściej stosowane jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to jeszcze częściej także klienci indywidualni poszukują urządzeń, które pozwolą im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i narzędzia do pakowania stosowane są też do ich potrzeb, zezwalając na opakowanie odpowiednio mniejszych ilości żywności.

Domowe urządzenie do pakowania próżniowego żywności może stosować specjalne woreczki do próżniowego przechowywania bądź też wykorzystuje pojemniki próżniowe zbudowane z plastiku. W wypadku pojemników najczęściej wykorzystywane są specjalne pompki ręczne, które idą na odessanie zbędnego powietrza z pojemnika i przekonują jego hermetyczne zamknięcie. Odpowiedni sposób leczenia można zastosować do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Stanowią one najczęściej uniwersalny rozmiar, dlatego ważna je łączyć zarówno do zamykania butelek z winem, kiedy i do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zakończeniu próżniowym wino zapewne stanowić umieszczane nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co wysoko przez 2-3 dni.

Do domowego użytku potrafią stanowić jednocześnie dostosowane urządzenia typu multivac, idące na przechowywanie żywności w oddzielnych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej czas przechowywania - w relacje od typie wyrobu oraz z miejsca, gdzie będzie on przechowywany (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka, czas przechowywania rozciąga się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa albo herbata, żywność przetworzoną, lecz i warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso że być wychowywane w zamrażarce w odpowiednio niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z użyciem woreczków jest fakt, że nie wykorzystują one za wielkiej powierzchni.