Pompa tlokowa charakterystyka

Pompa membranowa inaczej określana jest pompą wyporową. Znajduje swoje zastosowanie między drugimi w różnorakich instalacjach do przetłaczania prawie wszystkiego medium. Jej roboczym organem jest syntetyczna lub gumowa membrana, która zajmowana jest przy pomocy dźwigni.
Cechy ważne
Jej zaletą istotną jest zabieg przecieków, dzięki dlaczego stanowi szeroko używana do pompowania cieczy toksycznych oraz zanieczyszczonych. Jej przeznaczenie łączy się do oczyszczalni wody, przemysłu farbiarskiego, drukarskiego, lakierniczego, do transportu produktów spożywczych, w przemyśle mechanicznym, ceramicznym, górniczym, budowlanym, włókienniczym, spożywczym, farmaceutycznym, papierniczym i chemicznym, a także przy transporcie chemikaliów.

http://erp.polkas.pl/comarch-erp-optima/handel/Comarch ERP Optima Handel | Systemy ERP | POLKAS

Pompy membranowe zapewniają niezawodny, skuteczny i finansowy transport wszystkiego rodzaju cieczy.
Pompy, które idą z użyciem pneumatyki wymagają dostawy sprzężonego powietrza. Są one napędzane sprężonym powietrzem. Ich pomaganie zaczyna się wraz z zasileniem sprężonym powietrzem za pomocą systemu dystrybucji kierującego powietrze na jedną z membran. Membrany zaś związane są wspólną osią. Jedna membrana wykonująca posuw tłoczenia buduje w bliską właściwość drugą która w teraźniejszym momencie zasysa medium. Następnie ponownie cykl rozprzestrzenia się z odwróceniem kierunków działania.

Rodzaje pomp
Pompy membranowe odpowiedzialne są w nowych wykonaniach membran: NR (guma naturalna), NBR, EPDM, FKM (Viton), SANTOPREN. Rodzaje napędu pomp są następujące: pneumatyczny (sprężynowym powietrzem), silnik elektryczny, z silnikiem spalinowym, hydraulicznie.
Pompy membranowe zasilane sprężonym powietrzem widoczne są w pozostałych wykonaniach materiałowych m.in. metalowe a z tworzyw sztucznych. Zapewniają możliwość transportu mediów agresywnych chemicznie, ściernych, a ponadto dużej gęstości. Na zbytu są pompy w działaniach sanitarnych (pompy spożywcze) oraz pompy z certyfikatem ATEX.