Sklep wyposazenie gastronomii warszawa

Aby założyć sklep mięsny i mięsno-wędliniarski należy go najpierw odpowiednio wyposażyć. Jakie urządzenia, meble i wyposażenia są obowiązujące w handlu z artykułami mięsnymi?

Przede wszystkim trzeba zakupić chłodnie, zamrażalniki i lodówki, w których magazynuje się i promuje produkty mięsne do sprzedaży. Jest sporo rodzajów chłodni, które sprawdzą się w magazynie: lady, regały, szafy i witryny chłodnicze. Również jest z narzędziami mrożącymi, w jakich utrwala się mięso – wśród nich wymienia się witryny, zamrażarki, wyspy lub i szafy mroźnicze. Ciekawym pomysłem, zwłaszcza w krótszych placówkach, jest kup lodówko-zamrażarek, pełniących rolę magazynu na ponadprogramową partię towaru.

Dodatkowy towar warto konserwować nie lecz w składzie, lecz zarówno w podręcznej komorze przechowalniczej na sali sprzedaży. Przenosi się ją pod wystawą, dzięki czemu dobrze można uzupełniać materiał na półkach ekspozycyjnych. Wskazana istnieje ponad lada ekspediencka, na jakiej kroi się i pakuje towar. W trudniejszych sklepach mięsno-wędliniarskich dodatkowo niezbędne jest potrafienie pomieszczenia chłodniczego ze pewną, odpowiednio niską temperaturą, służącego do przechowywania towaru.

Pozostały sprzęt niezbędny w zakładzie mięsnym to waga, ostre noże, kloc masarski i tasak oraz krajalnica. Waga powinna być dosyć głęboki plus dostępny wyświetlacz, tak by zarówno sprzedawca, kiedy również mężczyzna mogli widzieć wynik ważenia. Natomiast kloc masarski z tasakiem wskazany jest do porcjowania mięsa z kością. Też jest z nożami do krojenia mięsa, więcej nie warto na nich żałować. Z zmiany dobra krajalnica powinna być regulację grubości plastra. Idealnie, jeśli noże do krajalnic przygotowane są z chromowanej stali węglowej czy stali nierdzewnej. Takie noże do krajalnic posłużą wiele lat.

Ponadto wskazane jest urządzenie się w wilka do ciała, człowieka do mielenia mięsa na oczekiwanie klienta. Wprawdzie nie stanowi obecne niezbędny element wyposażenia sklepu. Prócz wymienionych konieczna istnieje więcej kasa fiskalna, środki czyszczące, myjące i owadobójcze, pojemniki do składowania produktu i dodatkowe meble sklepowe. Konieczne jest te zainstalowanie klimatyzacji, która potrzebna jest w życiu właściwej temperatury w klasy sprzedaży – szczególnie latem. Ważne jest jeszcze oświetlenie, które potrafi znacząco poprawić wyniki sprzedaży. Specjalne oświetlenie podkreśla naturalny kolor ciał i wędlin wybierających się na wystawy.