Staz a badania lekarskie

Seksuolog - pierwsze nastąpienie w jego gabinecie zazwyczaj wyraża się stresogennym wydarzeniem, lecz odkładanie opinii o wizycie że posiadać katastrofalne skutki. Wiele osób będących na zaburzenia połączone z działaniem seksualnym czeka w toku poradę u lekarze, częstokroć zwlekając z ostatnim nawet wiele lat. Nie istnieje wtedy świadome rozwiązanie, gdyż nie dość, iż nie rozwiązuje problemu, obecne w dodatku może wykonać eskalację dysfunkcji. W domenie seksuologii wydobywają się zatem wszelkie aspekty powiązane z płciowością człowieka w sferze fizycznej, ale omawiana dziedzina porusza również sprawy dotyczące ludzkiej dusze i emocjonalności. Seksuolodzy w licznym mieście (takim jak Kraków) są dostępni praktycznie od ręki, wystarczy tylko zasięgnąć języka w wyszukiwarce. Zaburzenia funkcji seksualnych, obiekcje odnośnie własnej orientacji czy tożsamości seksualnej lub zmagania związane spośród jej pomocą ze perspektywy środowiska społecznego, to najczęstsze zmartwienia pacjentów komunikujących się do seksuologa. Dyskomfort powiązany z komplikacjami dotyczącymi życia intymnego miewa diametralny nacisk na stałą egzystencję, ponieważ nie wolno bagatelizować niepokojących nas objawów.

Pomimo wszechobecności seksu w mediach, większość ludzi nadal wstydzi się otwarcie prowadzić na fakty związane z swoją seksualnością. Z obecnego warunku mnóstwo osób pozostaje w milczeniu z początku licznych kłamstw, przeinaczeń, stereotypów oraz błędnych przekonań dotyczących seksu i płciowości. Spotkanie z seksuologiem przedstawia się więc możliwością do zmierzenia się z bliskimi najbardziej bolesnymi problemami oraz wspiera ich efektywne rozwiązanie. Bez względu na podstawową specjalizację danego seksuologa (albo toż psychiatra, ginekolog lub internista) przed inicjacyjną wizytą trzeba skończyć się psychicznie do udzielenia szczegółowego wywiadu. Jego celem jest możliwie najbardziej kompletne zrozumienie przez specjalistę martwiącego nas zagadnienia, uwzględniając przy tym jakieś aspekty biologiczne, medyczne, psychologiczne i społeczne. Rzetelny seksuolog powinien zadawać pytania dotyczące stanu zdrowia, samopoczucia psychicznego, przeszłych i nowoczesnych związków intymnych, orientacji seksualnej i identyfikacji płciowej, rozwoju seksualnego, punktu spojrzenia na problem seksu oraz dotychczasowych badań w współczesnej myśli.

Należy sobie uświadomić, że jako pacjent masz obowiązek żądać od seksuologa przestrzegania Twoich praw seksualnych, czyli spodziewać się ze perspektywy lekarza: wyrozumiałości, życzliwego traktowania, kultury osobistej, bezstronności światopoglądowej, akceptacji umiejętności i tożsamości seksualnej, poszanowania granic intymności psychofizycznej oraz udzielenia zrozumiałych dla Ciebie informacji. Dalszym etapem diagnozy seksuologa będącym po problemie będzie pytanie somatyczne wykonane przez lekarza z powierzchni pokrewnej (tj. ginekolog w sukcesie osób bądź urolog w sukcesu mężczyzn), aczkolwiek możliwe istnieje i badanie psychologiczne, liczące na czymś odpowiedniego kwestionariusza lub testu. Seksuolog może i zasugerować skierowanie do zrealizowania badań biochemicznych i hormonalnych krwi, czyli pomiaru poziomu glukozy i cholesterolu albo progesteronu i estrogenu czy testosteronu. Musimy zdać sobie sprawę, iż pragnienia seksualne przylegają do grupy potrzeb fizjologicznych, natomiast ich spełnienie stanowi jedynym z niezbędnych elementów nadającym życiu sens.