Strona firmowa zasady

kasa fiskalna sklepDobre i sprawdzone kasy fiskalne - sklep internetowy Polkas Kraków

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najpozytywniejsze etapy życia wszystkiej osoby. Przyszłe mamy z niecierpliwością oczekują dnia, w którym usłyszą bicie serca płodu. Jest ostatnie dla nich znak, że rozwój dziecka przechodzi w odpowiednim kierunku i więcej w uczciwy sposób uświadamia je, iż noszą pod sercem swojego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany są znacznie szybko, praktycznie z dnia na dobę, i pierwsze bicie serca jest dodatkowe do zrozumienia obecnie w 21 dniu ciąży.

Na wstępie serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu stanowi to bowiem tylko swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na końcu silne (całe 6 mm), iż będzie można je ujrzeć w badaniach USG. Niestety, jeszcze będzie ale za malutkie, by docenić jego dobry rozwój. Aby dobrze ocenić rozwój dziecięcego serca, wskazane będzie zaczekanie do około 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

Jeśli szuka o usłyszenie bicia serca, będzie ono dodatkowe już około 11 tygodnia ciąży, ale tylko za pomocą specjalnej aparatury, jaka stanowi w stopniu przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. I właściwe bicie serca, przy użyciu stetoskopu, jest możliwe tylko po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto zaczekać na ten sezon – pierwszego bicia serca naszego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nigdy.

Przez cały czas ciąży krew płodowa nie docierała do płuc maleństwa. Istniał więc wtedy znak dla kształtującego się organizmu dziecka, że dodatkowo nie godzina na swobodne oddychanie, należy za to skupić się na zdrowym rozwoju organów. Tak dlatego, serce dziecka będzie w sumie rozwinięte właśnie w czasie porodu. Od tego etapu wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie praktyczne w jakiejkolwiek chwili. Wystarczy tylko delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.