Szara strefa taxi krakow

Ministerstwo finansów zabiera się najróżniejszych form, aby ograniczyć szarą strefę i pobrać należne opłaty. Samą z nich stanowiła kampania społeczna, promująca wśród konsumentów żądanie wydania paragonu po zakupie towaru bądź usługi. Trudno powiedzieć, na ile ta walka była wydajna: Polacy cały czas mają fiskus dużo jak swojego przeciwnika niż sprzymierzeńca, więc gotowi są raczej machnąć na uszkodzenie paragonu ręką niż zażądać oddania go. Nie starej nawyku odkładania wszystkich dokumentów, by móc do nich w pewnym momencie wrócić, jaki potrafimy obserwować chociażby wśród Skandynawów.

Paragon fiskalny ma dla nas kolejny, niepotrzebny papierek, który będzie zaśmiecał nam kieszenie. Po co dodatkowo przechowywać paragony, jeśli są wydawane na takim papierze także takim tuszem, że po dwóch tygodniach nie widać, co pierwotnie istniałoby na nich napisane?
Można być wątpliwości co do skuteczności tego modelu akcji, ministerstwo wpadło zawsze na pomysł, który już w mentalność Polaków wstrzelił się znakomicie, czyli loterię paragonową. Po zrobieniu zakupów za minimum 10 zł i pobraniu paragonu z drukarki novitus hd e,  każdy mógł zarejestrować się na karcie internetowej i zdobyć udział w losowaniu samochodu. Zwycięzcę loterii oczywiście odwiedziła telewizja publiczna.
Uważam że takie postępowania pamiętają o wiele bardzo sensu, niż powtarzanie do znudzenia “weź paragon fiskalny, nie pozwól okradać państwa”. Polacy nie lubią kiedy się ich poucza – to może jedna z najbardziej silnych części naszego wyglądu. Nie tak funkcjonuje oraz na nas metoda kija – przekonały się o tym organizacje komunistyczne, jeżeli w obliczu represji opozycja nie chociaż nie rozproszyła się, ale skonsolidowała i doprowadziła do ostatniego zwycięstwa. O moc dużo z kija przygotowuje się działać marchewka, jak np. możliwość na zdobycie samochodu.
Sam poczułem wtedy na naturalnej skórze, jak dokonując zakupy w hipermarkecie otrzymałem kartę zezwalającą na otrzymywanie punktów za wszelki zakupiony produkt. Problemy ważna było potem zamienić na nagrody rzeczowe. Starałem się to robić zakupy w współczesnym rzeczywiście sklepie, mimo, że gdyby do niego trafić musiałem przejść pieszo około trzech kilometrów. Zrezygnowałem właśnie wtedy, gdy zorientowałem się, że aby osiągnąć cenną nagrodę, musiałbym robić zakupy w tym polu przez duże lata. Dokładnie tak leczy na Polaków obietnica nagrody.