Sztuczne zaplodnienie referat

Chęć założenia rodziny często wiąże się nie tylko z podjęciem uchwale o małżeństwie, tylko również z chęcią posiadania dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w wielu przypadkach z pozostałych przyczyn ujawnia się to złe i należy podjąć leczenie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn wybierania przez pary metody in vitro jest rzeczywiście wiele. Że obecne istnieć np. niedrożność jajowodów, kłopoty z wywołaniem owulacji u osoby albo stosunkowo niskie parametry męskiego nasienia. Czasem też, mimo wielu badań, pokazuje się, że specjaliści nie są w kształcie wskazać przyczyny niepłodności oraz tym tymże zastosować odpowiednich metod jej przyjmowania. Kiedy różne metody zapłodnienia zawiodą, pary decydują się często na pokrycie sztuczne, czyli takie, które dokonuje się poza układem rodnym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Z tego standardu rozwiązania często więc mają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do normalnego zapłodnienia. Technika ta sprawia nadal wiele kontrowersji, a dla wielu par chcących mieć potomstwo jest prawdziwym rozwiązaniem.

Warto też wspomnieć, że planując się na taką formę należy ustalić lub będziemy stosować z nasienia swojego partnera czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wyklucza tę idealną możliwość. Pierwsza wizyta u lekarza połączona jest ze szczegółową ankietą medyczną, na jej dbania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie przeprowadzało się wcześniej, należy także dać ze sobą pełną dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a ponadto zarządza jej szereg nowych badań. Natomiast pan pragnie liczyć zbadane nasienie, poza tym dostaje skierowanie do nowego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników poprzednich badań oraz wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często prezentują się potrzebne również inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym poddani zostają oboje partnerzy. Następnie robi się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Kolejny krok to wzięcie zarówno nasienia mężczyzny, kiedy również instytucji jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu stają zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika sprowadza się do ciała kobiety. Po jakiś dwóch tygodniach należy zgłosić się na poszukiwanie.