Urzadzenie diagnostyczne mazda

http://akademiamalychgeniuszy.pl/grupa-wolff/oferta/projektowanie-instalacji-odkurzania/

Czym stanowi kolposkop?

Kolposkop to jeszcze bardziej modne urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Jest ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu wysokiej jakości układu optycznego ze dodatkowym współosiowym oświetleniem daje możliwość dokładnego zbadania intymnych części ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można osiągnąć nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop i jego przeznaczenie

Kolposkop zajmuje się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a także pochwy i sromu w końca wykrycia zmian, które mogłyby świadczyć o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Liczy się, że dokładność diagnozy dokonanej przez kolposkop wynosi od 79 do niemal 97%, w współzależności od jego rodzaju.

Jak robi badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem prowadzonym gdy pacjentka odpowiada na fotelu ginekologicznym. Na indywidualnym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który umożliwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy stosowany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za pomocą którego bada się ściany pochwy i powierzchnię szyjki macicy w podobnym powiększeniu, przy dużym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie badania i przestrzeganie go na określonym ekranie, a i pisanie i wydawanie dla pacjentki, jak także do punktów przygotowania dokumentacji medycznej i dania diagnozy.