Zapobieganie pozarom

Wybuch pożaru to pewne spośród tych zagrożeń, na które należy być dość przygotowanym. Ogień jest niezmiernie groźnym żywiołem, i jego bliskie rozprzestrzenianie się, potrafi zaskoczyć nawet najbardziej obeznanych spośród nim strażaków. Systemy bezpieczeństwa przed ogniem są podstawę wyposażenia każdego budynku. Zagrożenie pożarowe absolutnie nie powinno stanowić lekceważone. Jednak dobre wnętrze w dodatki do konkurencji z pożarem potrafią być małym środkiem zapobiegawczym.

Równie istotne jest odpowiednie przeszkolenie. Walka z ogniem wymaga umiejętności uznania jego sposobie, charakterystyki przedmiotu, który płonie i odpowiedniego dobrania środka, jakiego zamiarem będzie zwalczenie płomieni. Nie każdy ogień, zatrzymuje się tym tymże sposobem. W pewnych przypadkach jedyną możliwością skutecznego przeciwdziałania obracaniu się ognia jest gaszenie parą.

suszarnia fluidalnaZobacz naszą stronę www

Para gaśnicza – steam fire extinguishing
Steam fire extinguishing to para gaśnicza, która zna być niezwykle silne właściwości zwalczające płomienie, chociaż nie zawsze może żyć brana. Ze względu na nasz niski ciężar właściwy, kompletnie nie że być brana jako materiał gaśniczy używany do konkurencji z ogniem na prawdziwej przestrzeni. Niski ciężar powoduje, iż w takich sytuacjach, para nie spełni swoich gaśniczych właściwości. Idealnie za, to, sprawdzi się do gaszenia pożaru w niewielkich i zamkniętych pomieszczeniach. Ich pojemność nie powinna przekraczać 500 metrów sześciennych. Często jest stosowana do zabezpieczenia przeciwpożarowego na statkach, przepompowniach, przy gaszeniu kotłów wulkanizacyjnych czy pożarach w suszarniach drewna. Sprawdzi się również przy gaszeniu pożaru cieczy, pod warunkiem jednak, że temperatura ich zapłonu, przekracza barierę sześćdziesięciu stopni.
Gaszenie parą natomiast jego efektywność zależy od temperatury zapłonu cieczy i gazów. Im prawdziwsza ona będzie, tym wspanialszą skuteczność zapewni gaszenie. Technika ta, działa dzięki wykorzystaniu mechanizmu, jakiego przedmiotem jest poważne minimalizowanie stężenia tlenu, aż do stanu, w którym proces spalania zatrzymuje się niemożliwy. Najważniejszym elementem jest przecież konieczność używania tej metod do gaszenia pożarów tylko w mieszkaniach zamkniętych.