Znajomosc wspomagana

Kiedy zaczynamy książkę z enova system, zwykle mamy teraz o nim pewne informacje oraz wyrobione zdanie. Jednak gdy toż obcuje z wszystkim innym doświadczeniem, mamy kilka faz poznania. Poczynając od nieświadomej nieumiejętności, gdy na ślepo staramy się dojść do użytku, błądząc w zakamarkach struktury, o jakiej nie mamy pojęcia. Wpadamy w jeszcze nowe pułapki i wprowadzamy się w ciasne i proste zaułki.

Zbieranie wiedzy Jak dość się porozbijamy na ślepo i realizujemy rozpoznawać zagrożenia, przebywamy na stan świadomej nieumiejętności. Szukamy poradników czy nowego przewodnictwa. Zbieramy informację oraz krok po kroku, staramy się stosować ją w utrzymanie. Bardzo silny etap. Unosimy się utartymi ścieżkami, razem z określonymi wzorami. Pasmo niedokonujących się sukcesów. Ciągle kupujemy nową umiejętność także z momentu do momentu trwa próba zastosowania jej. Zaliczamy wpadki i znów trzeba wrócić do tutorialu. Czasem grzebać dość dokładnie w pogoni za informacją. Powtarzamy zwłaszcza te jedne błędy, zdobywamy sprawdzenia oraz wypuszczamy na nowy poziom. Przez ciągłe powtarzanie spotykamy w wprawę i nabieramy nieświadomej umiejętności. Wszystko w obecnym etapie idzie gdy po maśle. Swoja umiejętność jest coraz wyższa. Nie boimy się poważnych wyzwań. Bywa, że również ekonomiczną radą możemy wykonywać maluczkim. Taka wiarę w nas żyje. Przecież są takie obszary, białe plamy, gdzie nasza noga dodatkowo nie stąpała. Obszary mistrzostwa zarezerwowane dla świadomej umiejętności. Wiedzy w ciepłej formie. Sztuce i pewności absolutnej. Tak są wszystkie procesy poznawcze niepołączone z własnymi umiejętnościami. Procesy, których nie wiąże się z żadną dziedziną.

Poznawanie struktur systemu Tak i się dzieje z systemem. Jak wszą strukturę trzeba poznać. Trzeba zwiedzić miejsca ładne a też nudne też. I jak z wszystkiego narzędzia nabawić się "odcisków". Plusem jest zdecydowanie to, że potrafimy polegać na zasilenie zespołu technicznego. Użyteczność systemu uznawana jest wciąż nowymi wdrożeniami. O innowacyjności zaświadczają naoczni świadkowie. Niektórzy w euforii używają takich pojęć jak "rewolucja". Cokolwiek przechodzą na myśli, dowiemy się, biorąc system w mienie również odczuwając go, aż do kupienia mistrzostwa.